Stadion, zaplecze - zdjęcia.

Hokejowy wynik - Ostoja znowu lepsza.

• autor: binek, 2011-03-19 19:30

W dzisiejszym ostatnim już meczu kontrolnym nasi przegrali z Kołaczycach z Ostoją 3:5 (2:4). Znów o sobie dały znać błędy w obronie, szczególnie w pierwszej połowie. Druga wyglądała znacznie lepiej. Bramki kolejno strzelali: Błoniarz, Żurowski i przymierzający do Orła nowy zawodnik.

Ostoja Kołaczyce - Orzeł Lubla 5:3 (4:2)
(1:0) Kowalski
(2:0) Kowalski - karny
(3:0) nowy zawodnik
(3:1) Błoniarz - karny
(3:2) Żurowski
(4:2) Kowalski
(5:2) Grzesiak
(5:3) nowy zawodnik

Orzeł: Ciszewski - Dziok, Cyrulik, Szot, Macek - Frodyma (46' Binkowicz), Błoniarz, Długosz, Żurowski, Ziobrowski (46' Majewski) - nowy zawodnik

Ostoja: Wrona (46' Gajda) - Gancarski (46' Szot), Kaleta, Gałuszka, nowy zawodnik (46' Czuba) - Szczurek (20' Grzesiak), Madejczyk, Jarosz (46' Zbylut), nowy zawodnik - nowy zawodnik - Kowalski (nowy zawodnik).

Ostoja to nie wygodny rywal, z którym w każdym sparingu toczymy boje o jak najlepszy wynik. Naszpikowany doświadczeniem i zawodnikami z IV-ligową przeszłością zespół i dziś pokazał swoją wyższość.

Przed spotkaniem trener Robert Podkulski zmuszony był do małych eksperymentów. Plan ustawienia lekko pokomplikowała nie obecność kilku zawodników, którzy zmagają się z problemami zdrowotnymi. W tej sytuacji na prawej stronie zagrał eksperymentalnie Jarek Frodyma, a na ofensywnego pomocnika miał pracować Krzysiek Żurowski.

Trochę nerwowo weszliśmy w to spotkanie, z akcji nic nie wynikało, zaś gospodarze swoje mieli i nie zmarnowali - cierpliwie dążąc do celu. Już na początku spotkania po rzucie wolnym, totalnie zaskoczony przez Dominika Kowalskiego, został Michał Ciszewski, oprowadzający tylko wzrokiem piłkę, która wpadła tuż od słupka. Błędów nie ustrzegł się Adrian Kalisz, sędziujący to spotkanie. Kilka minut i kuriozalny rzut karny dla Ostoji - wykorzystany pewnie przez "Domina". Przegrywamy już 2:0. Brak pomysłu na grę. Kilka minut później gospodarze trafiają trzecią bramkę, po akcji prawą stroną boiska. Przebudzenie przyszło, z pierwszymi bramkami dla naszych, skrzętnie odrabiając straty. Najpierw to rzut karny, wykorzystany przez Grześka Błoniarza, później bramka Krzyśka Żurowskiego, dobrze wypracowaną kontrą Daniela Dzioka z prawej strony. Tuż przed końcem pierwszej połowy, Dominik Kowalski trafia czwartą bramkę (swoją trzecią) - wyśmiewając odpowiedzialność naszych zawodników tuż przed gwizdkiem do szatni.

Stanowczo lepiej wyglądała druga połowa. Nasi mieli kilka dogodnych sytuacji lecz zabrakło zimnej krwi w ich  wykończeniu. Swoje miał Krzysiek Żurowski oraz przymierzany do Orła nowy zawodnik (o którego transferze zadecyduję kilka najbliższych dni). Bardzo dobre strzały z dystansu Artura Szota i młodego Sławka Majewskiego, wpuszczonego w drugiej części, parował bramkarz gospodarzy - Paweł Wrona. Sporo problemów w obronie naszym przysparzał przymierzany do Ostoji nowy zawodnik, obecnie gracz Czarnych Jasło. W końcu gospodarze poprawiają swój wynik - grający w tempo Maciej Jarosz do Szymona Grzesiaka, który pokonuję piąty raz Ciszewskiego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:3 a trzecią bramkę dla naszych zdobył nowy zawodnik, w końcu osiągając swoje przez cały mecz.

Był to ostatni sparing przed inauguracyjnym meczem wiosennym z Czarnymi Czudec, który już za blisko tydzień.

autor: ~kibic 2011-03-19 19:56:02

avatar spoko to tylko sparing, za tydzien z czudcem panyy!