LKS Głowienka - Orzeł Lubla (2:1)(13.05.2012) fot. M.Pirga

Wywiad z trenerem juniorów Adrianem Kaliszem.

• autor: binek, 2011-02-27 20:01

Tym razem na kilka moich pytań, udało się odpowiedzieć Adrianowi Kaliszowi, obecnemu trenerowi juniorów młodszych, niegdyś zawodnikowi Orła. O tym jak pracuję mu się z młodą drużyną oraz innych rzeczy, dowiecie się w obszernym wywiadzie w środku. Zapraszam gorąco.

1. Adrian, prowadzisz młody zespół Orła, juniorów młodszych. To zupełnie coś innego, jak Ci się z tymi młodymi ludźmi pracuję?

Odp: Witam wszystkich internautów. Masz racje to całkiem coś innego niż być zawodnikiem. Myślę, że praca z tą młodzieżą to nie takie łatwe jak by się komuś mogło wydawać ale praca z nimi układa mi się bardzo dobrze.

2. Wszyscy śledzimy juniorków, no i nie ma co ukrywać - jak na warunki, jest to rewelacja obecnych rozgrywek. Skąd się biorą tak dobre wyniki?

Odp: Myślę, że tak dobre wyniki biorą się tylko i wyłącznie po bardzo ciężkiej pracy i zaangażowaniu zawodników. Frekwencja na treningach jest wysoka, a to właśnie się przekłada na wyniki w lidze, która wcale nie jest łatwa: Stal, Resovia, Krasne i inne zespoły, które mają bardzo dobrą historię.

3. W których młodych zawodnikach widzisz przyszłych podstawowych graczy Orła?

Odp: Ciężko mi oceniać poszczególnych zawodników, każdy z nich kiedyś może być bardzo dobrym zawodnikiem. Praca, praca i jeszcze raz praca a na końcu sukces. Na chwilę obecną z kilku zawodników, którzy napędzają gra Orła, między mogę wymienić Irka Lejkowskiego, Sławka Majewskiego no i najlepszego moim zdaniem bramkarza w lidze, Michała Ciszewskiego.

4. No tak. Michał Ciszewski - mający zaledwie 15 lat, świetne warunki, obecnie już broniący w sparingach głównej drużyny. Nie martwisz się, że za rok, dwa, być może będzie to podstawowy zawodnik seniorów?

Odp: Wcale się tym nie martwię, ponieważ dla niego będzie to krok do przodu i myślę, że będzie znaczył tyle dla drużyny seniorów co teraz znaczy dla nich. Jakby nie on to pewnie obecne miejsce w tabeli byłoby troszkę gorsze. Bardzo dużo właśnie jemu zawdzięczamy.

5. Skoro już tak rozmawiamy o poszczególnych zawodnikach; duet Majewski - Lejkowski, siła rażenia ataku juniorów. Wspólnie 35 bramek w rundzie, to fantastyczny wynik! Jak to skomentujesz?

Odp: Uważam tak jak Ty, że to fantastyczny wynik. Sławek i Irek to bardzo dobrzy napastnicy, strzelający dużo bramek tak jak Wojtek Ochałek w seniorach. To być może, wielka przyszłość Orła.

6. Nad czym trzeba jeszcze popracować? Co trzeba poprawić przed rundą wiosenną i jaki cel w rewanżach stawia Adrian Kalisz przed zespołem?

Odp: Jednak w tej drużynie co mnie strasznie niepokoi to gra w defensywie i nad tym na pewno będę pracował. A co do rewanży to trzeba grać swoje. Myślę, że może być tylko lepiej.

7. Opisz jak obecnie przygotowujecie się do rundy wiosennej?

Odp: Obecnie mamy jeden trening na hali (siła) i jeden na zewnątrz na boisku. Poza tym mamy kilka sparingów do rozegrania z drużynami juniorów starszych. Jeden mamy już za sobą, po bardzo ładnej i składnej grze.

8. Przypomnę, 7:0 z juniorami starszymi Ostoi Kołaczyce, czy to rywal był słaby czy my jesteśmy w znakomitej formie?

Odp: Trudno po pierwszym sparingu oceniać czy to dobra forma czy rywal słaby. Rywal był wymagający, chłopcy wyrośnięci i dobrze grający w piłkę, ale mimo tego nasi zagrali bardzo dobry mecz, gra piłką, waleczność i skuteczność przełożyły się na wynik.

9. Wiem, że kadra juniorów jest szczupła. Jak zachęcił byś młodych, zdolnych chłopaków do tego, aby zaczęli chodzić na treningi juniorów i spróbować swoich sił w grze?

Odp: Mam 15 zawodników do gry. Myślę, że to powinno wystarczyć, ale na pewno by się przydało kilku, nowych zawodników. Chętnie widziany jest ktoś nowy na treningach. Serdecznie zapraszam.

10. Z konieczności wynika, że za rok z juniorów młodszych powstaną juniorzy starsi?

Odp: Trudno mi powiedzieć. To pytanie do prezesa Tomasza Leśniaka.

11. Ok. Porozmawiajmy zatem teraz trochę o Twojej osobie. Od sporego czasu wisi nad Tobą fatum kontuzji. Jak obecnie z Twoim zdrowiem?

Odp: Można tak powiedzieć kontuzja z pierwszego meczu tego sezonu z Czudcem, pozostanie już do końca życia, ale obecnie ze zdrowiem jest wszystko ok.

12. Jakie dalej plany, zamierzasz jeszcze pokazać się na ligowych boiskach?

Odp: No tak zamierzam, ale nie jako zawodnik tylko sędzia piłkarski (śmiech).

13. To dało się ostatnio zauważyć. Postanowiłeś postawić na... arbitraż. Powiesz nam coś więcej o tym?

Odp: Nie ma co ukrywać chcę spróbować się jako sędzie, ale jak to wyjdzie to się jeszcze okaże. Lepiej dmuchać na zimne.

14. Czy to nie zaszkodzi w pewien sposób trochę juniorom?

Odp: Myślę, że nie zaszkodzi. To jest drużyna konsekwentna i ja w nich bardzo wierzę.

15. Na koniec - jak oceniasz seniorów w obecnych rozgrywkach?

Odp: Trener Robert Podkulski bardzo dobrze przygotował zawodników do gry. Seniorzy zasłużenie zajmują pierwszą lokatę w tabeli. Ich gra jest bardzo dobra. Akcje są składne i ogólnie. Dla trenera liczy się konsekwencja, która jest w zespole. Widać jak wiele dla drużyny może znaczyć trener, trener, który tą drużynę obrócił o 180 stopni, oczywiście na plus.

Dzięki Adrian i powodzenia w sezonie.

Odp: Również dzięki, na koniec chciał bym wszystkich pozdrowić.

binek

autor: ~anonim 2011-03-01 09:53:46

avatar Kawał dobrej roboty

autor: ~Shimmy 2011-03-01 13:28:18

avatar Szkoda ze juz nie zagrasz bo jednak umiejetnosci masz i zawsze bys sie przydal. Badz przynajmniej dobrym sedzia. Powodzenia!