• autor: orzelpost, 2016-02-24 20:00

Cosmos Nowotaniec - Orzeł Lubla  5:3 (0:3)

Majewski Michał 15", Hendzel 25", Majewski Sławomir 40"

Orzeł: Ciszewski, Janas Adam, Szot, Hap, Janas Grzegorz - Hendzel, Łukaczyński, Majewski Sławomir, Urbanek Konrad - Majewski Michał, Lorenc Wojciech. Ponadto: Uchman, Urbanek Arkadiusz.

Po bardzo dobrej pierwszej połowie w naszym wykonaniu przegrywamy ostatecznie z Cosmosem 5:3. Z uwagi na środek tygodnia, daleki wyjazd i wczesną porę na sparingu mogło się stawić tylko 13 zawodników. Pomimo absencji - zagraliśmy naprawdę dobre zawody. W pierwszej połowie nie ustępowaliśmy IV ligowcowi, już po 10 min gry mogliśmy prowadzić 1:0 Sławek Majewski prostopadłym podaniem uruchamia swojego brata Michała ten w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z bramkarzem. W kolejnej akcji Michał już się nie myli również po podaniu brata zdobywa pierwszą bramkę w sparingu. Druga bramka to efekt dalekiego podania z naszej obrony, bramkarz Cosmosu interweniuje wślizgiem poza swoim polem karnym, piłkę przejmuje Hendzel i mierzonym uderzeniem z 25m tuż pod porzeczkę strzela 2 bramkę. 3 bramka pada po dograniu do Sławka Majewskiego który mocnym uderzeniem w górny krótki róg bramki wyprowadza nas na 3-bramkowe prowadzenie. W pierwszej połowie gramy bardzo skoncentrowani w obronie czekając na ataki Cosmosu na swojej połowie, dużo biegamy i staramy się szybko uruchamiać nasz atak. Zawodnicy z Nowotańca sprawnie operują piłką ale w tej części gry poważnie zagrozili naszej bramce tylko po dwóch strzałach z za 16m które wylądowały na poprzeczce bramki strzeżonej przez Ciszewskiego. Druga połowę zaczynamy od doskonałej sytuacji Michała Majewskiego który z bliska uderza w słupek bramki Cosmosu. Po 15min Cosmos dokonuje kilku zmian i podkręca znacząco tempo. Coraz bardziej naciskani popełniamy dwa proste błędy w obronie i dwie bramki, kolejną bramkę tracimy po rzucie rożnym, kolejną po ładnym dograniu w nasze pole karne a wynik spotkania na 5:3 ustanawia Ireneusz Zarzyka pewnie egzekwując rzut karny. Bardzo pożyteczny sparing, mamy nadzieję, że pozostawiliśmy po sobie pozytywne wrażenie. Drużynie Cosmosu dziękujemy za sparing i życzymy powodzenia w walce o awans do 3 ligi.

Czwartek - orlik w Kołaczycach 19:30. Zbiórka 19:00 pod klubem.

Sobota - Sparing Z OKS Markiewicza 11:30 Euroboisko Krosno. Zbiórka 10:00 pod klubem.