• autor: orzelpost, 2015-11-11 18:46

Orzeł Lubla - LKS Czeluśnica 2-2 (2:0)

Hendzel 20', Majewski 35'

Orzeł: Ciszewski - Janas Grzegorz, Hap, Szot, Dziok - Janas Adam, Łukaczyński, Ziobrowski, Hendzel - Majewski Michał (85' Urbanek Konrad), Czernicki (75' Kowalski).

Nie udało się dowieźć prowadzenia z pierwszej połowy do końca meczu i zremisowaliśmy na zakończenie rundy wiosennej 2:2 z zespołem z Czeluśnicy. Do spotkania przystępowaliśmy osłabieni brakiem Macka i braci Lorenców. Od początku goście mieli optyczną przewagę my staraliśmy się wyprowadzać szybkie kontry. Po jednej z nich Michał Majewski staje w oko w oko z Biernackim jednak bramkarz LKS-u broni strzał. W odpowiedzi pomocnik gości trafia w naszą poprzeczkę. Na prowadzenie wychodzimy po doskonale rozegranej kontrze którą kończy Hendzel - mijając obrońcę uderza obok bramkarza. Prowadzimy 1:0 obraz gry się nie zmienia goście operują piłka do naszego 30m, my znów czekamy na okazje do szybkiego wyjścia ze swojej połowy. W 35' Michał Majewski ze swojej połowy dogrywa piłkę do Dawida Czernickiego ten ma przed sobą tylko ostatniego obrońcę gości i bramkarza gości - "kładzie" zwodem obrońcę i umieszcza piłkę w krótkim rogu bramki gości. Po zmianie stron obraz gry znowu ten sam - goście bardziej zdeterminowani dążą do strzelenia bramki. Udaje się im to 60', naszą opieszałość w kryciu wykorzystuje zawodnik gości i z 16m płaskim strzałem przy słupku strzela kontaktową bramkę. Próbujemy strzelić 3 bramkę - strzał Michała Majewskiego w dogodnej sytuacji zablokował obrońca Czeluśnicy. W odpowiedzi w doskonałej sytuacji gracz LKS-u głową z najbliższej odległości trafia w Ciszewskiego. W 80' goście wykonują rzut rożny - płasko zagrana piłka przechodzi pod nogą naszego obrońcy, potem po bilardzie w polu karnym i trafia pod nogi pomocnika Czeluśnicy a ten z 3m nie ma problemu żeby umieścić ją w siatce. W ostatnich 10min obie ekipy starały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę jednak wynik nie uległ zmianie.

Podsumowując nie był to nasz najlepszy mecz w zakończonej rundzie ale dobiliśmy do 30pkt co przed startem rozgrywek bralibyśmy w ciemno.

G   R   A   T   U   L   A   C   J   E   ! ! !

Jesteśmy w czołówce ligi. Oprócz Tempa nie przegraliśmy z nikim z góry i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Uroczyste zakończenie rundy w sobotę 14.11 w budynku klubowym - start godz. 18:00.