Turniej halowy w Jaśle 21.12.14

Podsumowanie sezonu 2012/13.

• autor: kiszka423, 2013-07-13 13:10

Sezon 2012/13 już za nami, a więc przyszedł czas na kilka podsumowań. Dla naszych był to na pewno bardzo udany czas. Przed startem rozgrywek niektórzy po cichu liczyli, że znajdziemy się w pierwszej piątce i cel udało się osiągnąć. Drugie miejsce to niewątpliwie olbrzymi sukces naszego młodego zespołu, który dopiero drugi rok występuje w A klasie. Już świetna runda jesienna pokazała, że Orzeł będzie walczył o najwyższe cele. Na wiosnę było troszkę gorzej, co nie zmienia faktu, że  wywalczyliśmy aż 54 punkty, w porównaniu z poprzednim sezonem poprawiliśmy się o 15 "oczek". Duży wkład w ten sukces ma bez wątpienia każdy z zawodników, działaczy, jak i nasz Trener, który zbudował naprawdę fajny zespół. Mimo wyjazdu kilku zawodników za granicę, kontuzji, czy przymusowych zawieszeń, nigdy na mecz nie jechaliśmy "gołą jedenastką", zawsze na ławce było kilku wartościowych zmienników, którzy mogli wnieść wiele ożywienia na boisko. Wszystkim gorąco dziękujemy za walkę i zaangażowanie! Przed nami kolejny sezon, miejmy nadzieję że będzie jeszcze lepszy niż poprzedni. Na razie nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. O szczegółowym planie przygotowań będziemy informować na bieżąco na naszej stronie.

Garść statystyk znajdziecie w rozwinięciu.

Orzeł Lubla w 28 spotkaniach w tym sezonie odniósł 16 zwycięstw (9 jesienią), zanotował 6 remisów (4 jesienią) i 6 porażek (tylko jedną w rundzie jesiennej). Na własnym terenie zanotowaliśmy 9 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki. Na wyjazdach przegraliśmy 4 razy (wszystkie porażki na wiosnę), wygrywając przy tym 7 pojedynków i 3 razy dzieliliśmy się punktami. Bilans bramkowy naszej ekipy wygląda następująco: strzeliliśmy 74 bramki (44 u siebie), oraz straciliśmy 38 (16 u siebie). Średnio trafiamy 2,64 (3,14 u siebie) bramki na jedno spotkanie, oraz tracimy 1,36 (1,14 u siebie). W pierwszych połowach naszych spotkań pokonywaliśmy bramkarza rywali 29 razy, natomiast w drugich zanotowaliśmy 45 trafień. W pierwszej odsłonie spotkań straciliśmy 12 goli, zaś w drugich 45 minutach nasz bramkarz dawał się pokonać 26 razy. Średnia wieku naszej drużyny biorąc pod uwagę jedenastu zawodników, którzy rozegrali najwięcej minut, wynosiła 20,45 lat. Dla naszej drużyny podyktowano 9 karnych, z których wykorzystaliśmy 8, przeciwko nam podyktowano 5, z których przeciwnicy wykorzystali 3. W naszych szeregach w tym sezonie wystąpiło 24 zawodników. Kapitanem drużyny w 25 spotkaniach był Marcin Lorenc, w 3 meczach zastępował go Michał Ciszewski.

Najwięcej minut na boisku spędzili:

Michał Ciszewski - 2520 minut (wszystkie)

Adam Janas - 2499 minut

Sławek Majewski - 2482 minuty

Kamil Macek - 2340 minut

Krzysiek Żurowski - 2223 minuty

Średni czas gry na mecz:

Michał Ciszewski - 90 minut

Artur Szot - 2

Darek Koś - 1

Adam Janas - 1

Nie możemy oczywiście zapomnieć o naszej drużynie młodzieżowej, która drugi raz z rzędu zdobyła mistrzostwo B klasy juniorów starszych! W stawce 8 drużyn okazali się bezkonkurencyjni, zdobywając 31 punktów. Odnieśli 10 zwycięstw, zanotowali jeden remis i  3 razy schodzili z boiska pokonani. W swoich rozgrywkach zdobyli 53 bramki, tracąc przy tym 24. Najlepszym strzelcem drużyny, jak i całych rozgrywek okazał się Krzysiek Hendzel, autor 22 bramek, w 11 rozegranych spotkaniach. Najwięcej minut na boisku spędził Kamil Zieliński (1036 minut), natomiast najwięcej asyst zaliczył Wojtek Lorenc - 11. Naszym młodym zawodnikom gratulujemy zajęcia pierwszego miejsca i liczymy na podobne sukcesy w nadchodzących rozgrywkach.

autor: ~wazne 2013-07-25 18:13:33

avatar kmiecik r. z wisloki bramkarz jest wypozyczony tylko do 30 czerwca br to jak mogł bronic w barażach ?