LKS Głowienka - Orzeł Lubla (2:1)(13.05.2012) fot. M.Pirga

Z beniaminkiem na własnym terenie o 14:00.

• autor: kiszka423, 2012-10-26 20:21

W niedzielę piłkarze Orła rozegrają dwunaste ligowe spotkanie w sezonie 2012/2013. Tym razem na własnym stadionie zmierzymy się z drużyną Huraganu Zarzecze. Po dwunastu ligowych kolejkach, nasz zespół ma na koncie 24 punkty i zajmuje pozycję lidera. Beniaminek z Zarzecza zajmuje 11 lokatę, zgromadził na swoim koncie, jak do tej pory, 12 oczek.

Huragan Zarzecze, a więc tegoroczny beniaminek rozgrywek, to drużyna, która jak do tej pory wygrała zaledwie 2 spotkania. Mogło by se wydawać, że to słaby wynik, ale jeśli dołożymy do tego aż 6 remisów i 3 porażki, to nasz najbliższy rywal już nie wydaje się być słabym zespołem. Podopieczni Juliana Jachyma, nie zachwycają skutecznością pod bramką rywali, w tym sezonie strzelili zaledwie 11 bramek, a więc średnio dokładnie jedną bramkę na mecz. Gra obronna rywala jest jedną z jego mocnych stron. Stracili w tym sezonie niewiele bramek, bo zaledwie 14. Zespół Huraganu o dziwo spisuje się zdecydowanie lepiej na wyjazdach, gdzie jeszcze nie zaznał goryczy porażki. Z dwunastu punktów jakie ma na swoim koncie, aż 11 zdobył na obcym terenie. W ostatniej kolejce ekipa z Zarzecza przegrała na boisku w Dębowcu (tam rozgrywają mecze w roli gospodarza) z Orłem Bieździedza 0:1. Ostatnio braki kadrowe uniemożliwiają naszemu przeciwnikowi wystawić optymalny skład, ale to nie nasza sprawa i musimy się skupić tylko na sobie. Huragan Zarzecze został założony w 2010 roku i już w debiucie awansował do B klasy. W poprzednim sezonie zajął miejsce premiowane awansem, dlatego możemy go oglądać po tak krótkim czasie na szczeblu A klasy. W obecnych rozgrywkach nie spisują się już tak dobrze. Ta młoda i ambitna drużyna na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla naszego zespołu, a jedna bramka strzelona przez którąś z drużyn może okazać się na wagę kompletu punktów.

Do końca rundy tylko 3 mecze, a więc jeszcze 9 punktów do zdobycia, w każdym z tych meczy musimy pokazać się z jak najlepszej strony i co najważniejsze punktować. Spotkanie rozpocznie się o 14:00 (zbiórka dla zawodników 13:00). Zapraszamy wszystkich kibiców w niedzielne popołudnie na przedostatni pojedynek na naszym stadionie!

autor: ~E=mc2 2012-10-26 23:27:42

avatar "Mourinho" zdąrzy??

autor: ~one more time 2012-10-28 23:57:31

avatar łapy łapy cztery łapy....Brawo Maja:)))