Podgórze Kraków - Orzeł Lubla (5:2)(01.12.2012)

3 punkty zdobyte w końcówce spotkania.

• autor: kiszka423, 2012-09-30 18:34

Orzeł Faliszówka- Orzeł Lubla 2:3 (1:0)

Szot 67' (S.Majewski), Lorenc 84', S. Majewski 90' (Czernicki) - Waliszko 4', B. Majkut 79'

Faliszówka: Znój - Gromek, Majka, Szala, Jaskółka - Szymbara, Paluch, M. Majkut, Munia (60' Marszał), B. Majkut - Waliszko

Lubla: Ciszewski - Janas, Hap (65' Szot), Żurowski, Macek - Bracik (46' Ochałek), Koś (68' Ziobrowski), Czernicki, Lorenc, S. Majewski - M. Majewski

SĘDZIOWALI: Matuszek, Komański, Bar

ŻÓŁTE KARTKI: Gromek - Bracik, Czernicki, Ochałek, Majewski

CZERWONE KARTKI: Paluch 71'

WIDZÓW: 150

W IX kolejce o mistrzostwo A klasy sezonu 2012/12, nasi wygrali na wyjeździe z Orłem Faliszówka 3:2 (0:1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Szot, Lorenc i S. Majewski, zaś dla gospodarzy Waliszko oraz Majkut.

Mecz można opisać krótko... Jeden ze słabszych w tym sezonie w naszym wykonaniu. Zwłaszcza pierwsza połowa, która zupełnie nam nie wyszła. W pierwszych 45 minutach nie oddaliśmy żadnego celnego strzału na bramkę gospodarzy. Jedyne co może cieszyć po dzisiejszym spotkaniu to bardzo cenne 3 punkty, bo o meczu musimy zapomnieć jak najszybciej. Dzisiejsze zawody rozpoczęły się dla nas źle, już w 4 minucie na prowadzenie wyszli zawodnicy z Faliszówki, bramkę zdobył nie kto inny jak Damian Waliszko, strzałem ziemią, po długim rogu bramki. Jak już wcześniej wspominałem, pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo słaba, w ogóle nie utrzymywaliśmy się przy piłce, jedna składna akcja, głupie błędy, po których swoje szanse mieli gospodarze. Trener jak i kibice naszego klubu nie mogli być zadowoleni. Na drugą połowę wyszliśmy wierząc, że nam się uda i tak się stało. choć dwa razy przegrywaliśmy w tym meczu, to pokazaliśmy pazur w końcowych fragmentach spotkania i to się opłaciło. Wracając do przebiegu meczu, bramkę na 1:1 zdobył wprowadzony chwilę wcześniej Artur Szot, po celnym strzale głową z rzutu rożnego. w 71' za uderzenie naszego zawodnika z boiska wyleciał Kamil Paluch. Po raz drugi na prowadzenie wyszła Faliszówka, kopia sytuacji z przed kilkunastu minut, wrzutka z rzutu rożnego, a tam jeden z trzech niepilnowanych zawodników umieszcza piłkę w siatce. Nasza drużyna nie odpuściła, po zamieszaniu w polu karnym jeden z obrońców gospodarzy wybija piłkę przed szesnasty metr, tam był nasz kapitan Marcin Lorenc, który bez zastanowienia uderzył na bramkę, futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Była to ładna bramka, która jeszcze bardziej zmobilizowała nasz zespół. Wynik spotkania, w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, ustalił Sławek Majewski, strzałem z bliskiej odległości do pustej bramki, czym wprawił w euforię całą drużynę.

Zagraliśmy kiepskie zawody, ale sztuką jest grać słabo i zwyciężyć, nam się to udało. Stadion w Kopytowej powoli staje się dla nas szczęśliwy, w czterech rozegranych tam meczach odnieśliśmy trzy zwycięstwa i remis. O meczu najlepiej zapomnieć jak najszybciej i skupić się na tym co przed nami, bo już za tydzień bardzo ważny i trudny mecz z Bieździedzą. Treningi w tym tygodniu odbywać się będą tak jak do tej pory, czyli o 17.30!

autor: wynalazek 2012-09-30 19:06:00

Profil wynalazek w Futbolowo Dynda nie miał asysty, bo nie podawał:)
I znów mamy lidera!!!
Ale to źle wróży przed małymi "derbami".

autor: ~orzel lubla 2012-09-30 20:10:32

avatar biezdziedza nic nie gra tak samo jak i my, ale za tydzien obydwie druzyny beda prezentowac znacznie inny futbol, przynajmniej taka mam nadzieje bo kazda ma cos do udowodnienia teraz w lidze a nie tak jak bylo to kiedys w sparingach!! gratulacje i pomalu szykujemy sie na za tydzien;)

autor: ~kibic 2012-09-30 20:50:02

avatar panowie zwyciezcow sie nie sadzi ,kazdy mecz jest inny,biezdziedza zagrala tez kiepski mecz ,grajac przeciwko 9 potrafila przegrac .pelna mobilizacja i bedzie dobrze

autor: ~miara 2012-09-30 21:19:54

avatar jestem dumny:P

autor: ~anonim 2012-10-01 22:52:29

avatar ale podoba mi sie to ze sie nikt nie napala na 1 miejsce w tabeli. ! skupiacie sie na kolejnym meczu i to rzynosi sukces !! brawo panowie !!

autor: ~gosc 2012-10-02 20:00:22

avatar po co si eskupiac jak narazie nie ma z cyzm do okregowki? nie chodzi o zawodnikow tylko o kase

autor: ~wynalazek 2012-10-04 21:08:32

avatar Nigdzie nie jest napisane, że drużyna która wygra ligę musi awansować:)