3 punkty zdobyte na ciężkim terenie.

• autor: kiszka423, 2012-09-02 14:26

Sobniów Jasło - Orzeł Lubla 2:4 (0:2)
0:1 S. Majewski 13' (Ziobrowski), 0:2 M. Majewski 17' (S. Majewski),
1:2 Sobniów 67' (karny), 2:2 Sobniów 76', 2:3 M. Majewski 81' (Binkowicz), 2:4 S. Majewski 90+'

ORZEŁ: Ciszewski - Janas, Hap, Żurowski (46' Szot), Macek - Ziobrowski (65' Binkowicz), Ochałek, Koś (65' Bracik), Czernicki (65' Dziok), S. Majewski - M. Majewski (85' Lorenc)

SĘDZIOWALI:  Zdybek, Radożycki, Buczyński
ŻÓŁTE KARTKI: -
WIDZÓW: 150

W V kolejce o mistrzostwo A klasy sezonu 2012/12, nasi pokonali na wyjeździe Sobniów Jasło 2:4 (0:2). Po dwie bramki dla naszego zespołu zdobyli bracia Majewscy, dla młodszego było to już piąte i szóste trafienie w obecnych rozgrywkach, zaś starszy zaliczył pierwsze dwa gole, po powrocie do macierzystego klubu. Drużyna z Jasła po czterech kolejkach nie była w dobrej sytuacji, gdyż miała na koncie zaledwie 2 punkty i okupowała przedostatnie miejsce w tabeli. Nie trudno więc się domyślić, że każdy punkt był dla nich bardzo cenny. Do naszego składu powrócił, po kontuzji, Marcin Lorenc, który tym razem usiadł na ławce.

Mecz od początku toczony był w niezłym tempie, kibice mogli oglądać dużo składnych akcji zarówno z jednej jak i drugiej strony. Pierwsze 10 minut to lekka przewaga gospodarzy, którzy starali utrzymywać się przy piłce, lecz niewiele z tego wynikało. Główną bronią miejscowych były dośrodkowania z różnych sektorów boiska, które dobrze wybijali nasi obrońcy, bądź też bramkarz. Pierwszy strzał na bramkę strzeżoną przez Kukowskiego i od razu wychodzimy na prowadzenie, stało się to po przechwycie na połowie rywala i dobrym podaniu Ziobrowskiego do Sławka Majewskiego, który uderzył nie do obrony. Chwilę później było już 0:2, znakomite prostopadłe podanie strzelca pierwszej bramki, na gola pewnym strzałem, zamienia jego brat Michał, dla którego była to pierwsza bramka w obecnych rozgrywkach. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, choć próbowali jedni jak i drudzy. W przerwie narzekającego na kontuzje Żurowskiego zmienił Szot. Już w pierwszych minutach drugiej połowy mogliśmy dobić gospodarzy, lecz po świetnych akcja brakowało celnego strzału na bramkę. Gdy wydawało się, że miejscowi nie są w stanie nam zagrozić, po jednej z ich akcji faulowany w polu karnym zostaje Mędrek. Bramkę kontaktową zdobywa jeden z zawodników gospodarzy, choć niewiele brakowało a nasz bramkarz zdołałby obronić jego strzał. Sobniów ruszył za ciosem, po jednym z dośrodkowań, bierność w polu karnym wykazali nasi obrońcy, a gospodarze doprowadzili do wyrównania. Od tego momentu nasi przeciwnicy zaczęli grać bardzo agresywnie, kilka razy atakując bezpardonowo, za co sędzia mógł pokazać nawet czerwona kartkę. W końcówce spotkania to nasi wykazali się większym spokojem i skutecznością, najpierw Michał Majewski dopełnił formalności po podaniu Binkowicza, a gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie, w doliczonym czasie, na strzał zdecydował się S. Majewski, błąd popełnił bramkarz Sobniowa i piłka wpadła do siatki.

Zdobyliśmy bardzo cenne punkty, po dobrym meczu w naszym wykonaniu. Na pochwałę zasługuje cała drużyna, mimo że remisowaliśmy to spotkanie, nie poddaliśmy się i wracamy do Lubli bardzo szczęśliwi. W końcu przełamał się Michał Majewski, liczymy że w kolejnych meczach również będzie zdobywał bramki.

Treningi w tym tygodniu z godziny 18.30 zostają przesunięte na 18.00!