Orzeł Lubla - Tęcza Zręcin (2:2)(04.09.2011) fot. S.Binkowicz

Piłkarskie abecadło cz. II

• autor: binek, 2012-07-12 11:15

L - jak Leśniak Tomasz. Każdy chociaż w małym stopniu interesujący się naszym klubem, dobrze wie jak wielką w nim osobą jest nasz prezes. Od czasu objęcia stanowiska (2008 rok) w klubie doszło do radykalnych zmian, oczywiście samych pozytywnych. Oby jak najdłużej Tomek towarzyszył klubowi a będziemy świadkami na prawdę złotych czasów lublańskiej piłki.

M - jak Majewski Sławek. Nie mogło być inaczej jak nazwisko naszego najlepszego strzelca sezonu 2011/12. Sławek w ubiegłym sezonie strzelił 13 bramek, ale to ta druga runda była bardziej wyborowa w jego wykonaniu. Młody zawodnik, którego przyszłość na kolejny sezon jest nie do końca znana, wyróżnia się niesamowitym talentem podobnie jak jego brat Michał. Kto wie czy w najbliższym czasie nie zobaczymy duetu braci Majewskich w barwach naszego Orła..

N - jak napastnik. Pozycja na boisku, od której zazwyczaj najwięcej się wymaga. To napastnik musi strzelać bramki dla zespołu. Niekiedy wręcz nazywany bezlitosnym egzekutorem.. W naszych szeregach takimi byli Sławek Majewski oraz Dawid Czernicki. Warto także wyróżnić bramkostrzelnych juniorów m.in Irka Lejkowskiego czy Krzyśka Hendzla.

O - jak obrona. To od niej zależy tak na prawdę, na ile pozwoli rywalowi, czy w ogóle mu na coś pozwoli.. Obrona może być solidna, ale dla wielu drużyn jest to prawdziwa bolączka. Najlepszą linie defensywną w minionej rundzie miała LKS Głowienka (29 br. straconych) oraz Burza Rogi (32 br.), najgorszą zaś Zamczysko Mrukowa (71), Tempo Nienaszów i Orzeł Faliszówka (64). Nasza drużyna pod tym względem uplasowała się w środku zestawienia. O - jak OZPN. Z całą pewnością minionego sezonu 2011/12 Krośnieński Związek Piłki Nożnej do najlepszych zaliczać nie powinien. Walkowery w naszej klasie, a ostatnio wielka afera awansu do IV ligi pomiędzy Przełęczą Duklą a Naftą Jedlicze, były a raczej nadal są głośnym numerami jeden. Wiele pozostaje pytań, wiele nie znanych odpowiedzi.. Jedno wiemy - nie tak powinna wyglądać piłka nożna.

P - jak pauza. Kolejny nieodłączny element minionego sezonu. Przez większość znienawidzona, gdyż wybija z rytmu ligowego. Nie do końca jest wiadome, jak będzie w nadchodzącym sezonie. Jeżeli będzie znów 15 drużyn, pauza będzie nieunikniona. Pojawiają się jednak sygnały, że GKS Krościenko-Wyżne Pustyny (jeden ze spadkowiczów Okręgówki) sezon rozpocznie "na nowo" pod nazwą Orzeł Pustyny i wznowią rozgrywki od C-klasy. Oznaczałoby to prawdopodobnie w naszej klasie udział tylko 14 drużyn i brak pauzy.

R - jak remis. Sytuacja w której żadna ze stron nie odniosła zwycięstwa. Raz sprawiedliwa, a raz w zupełności nie oddająca tego co działo się na boisku. Największymi, lubiącymi dzielić się punktami były Gaudium Łężyny oraz Sobniów Jasło (po 8 remisów).

S - jak stadion. Każde dziecko wie, że bez boiska piłkarskiego nie ma gry. Miłym było, częste chwalenie naszego obiektu - zaplecza, budynku jak i samej płyty boiska, uznawanej za jedną z najlepszych w aktualnej lidze jak i w regionie. Obok naszej trudno wymieniać inne, gdyż głównie pod uwagę brane było zaplecze (szatnia, prysznice), a te jak wiemy, niestety nie każdy posiadał..

T - jak terminarz. No właśnie. Z niecierpliwością wszyscy czekamy na nowy. Już nie długo powinno się wszystko wyjaśnić, z kim zagramy spotkanie inauguracyjne, a z kim rundę zakończymy. Czy będzie ligowa pauza oraz ile w końcu drużyn będzie liczyć nadchodząca A klasa.

U - jak utrzymanie. Słowo, które wisiało nad naszym klubem przez większość sezonu, a już na pewno po rundzie jesiennej. Trudna sytuacja na jesień, po której okupowaliśmy ostatnie miejsce, nie napawała optymizmem. Było wiadome, że jeżeli się nie weźmiemy do roboty, to pożegnamy się "z hukiem". Tak jednak nie było, a wszyscy którzy typowali nas jako pierwszych do spadku, mocno zawiódł instynkt. Orzeł na wiosnę pokazał kawał dobrego futbolu i wybił się na 7. miejsce w tabeli. Jeżeli czegoś się na prawdę chcę to trzeba do tego dążyć za wszelką ceną, a najlepszym przykładem na to jest właśnie nasza drużyna.

W - jak walkower. W sumie to już nudne i chcielibyśmy zostawić to w świętym spokoju. Jednak pytania nadal pozostają.. Sprawa walkowerów rozpoczęła się dnia 24 maja br., kiedy to jako pierwsza ukarana została Wisłoka. Później.. później było już tylko gorzej. Walkowery rozdawane były jak świeże bułeczki a w jednym z komunikatów OZPN, poleciało ich, aż 7. Wiele drużyn ucierpiało, na całe szczęście w całym tym "przedstawieniu" udziału nie wzięła nasza drużyna, co jest chyba największym pozytywnym aspektem.

Z - jak zero. "Zagrać z tyłu na zero" - to właśnie takie słowa często słyszane były w szatni naszych przed kolejnym meczem ligowym. Wygrać mecz raczej każdy lubi, ale wygrać go w takim stylu, aby na prawdę czuć satysfakcję..! Gra z tyłu na zero, oraz wynik bez utraty jakiejkolwiek bramki jest dla drużyny na prawdę budujące, ważne i działa niezwykle mobilizująco. Oczywiście, że liczą się trzy oczka i nie ważne w jaki sposób będą one zdobyte, ale oby takich wyników właśnie "na zero" było w nadchodzącym sezonie jak najwięcej.