Orzeł Lubla - Sobniów Jasło (0:0)(06.05.2012) fot. S.Binkowicz

Zapowiedź meczu z Dworem Kombornia.

• autor: binek, 2012-04-28 16:25

Już jutro (29 kwietnia) ruszymy z kolejną, 22. kolejką zmagań o mistrzostwo klasy A. W niedzielne południe podejmiemy na własnym stadionie rywala z Komborni. Początek spotkania zaplanowano na godz. 11:00.

Sylwetka rywala. Dwór Kombornia to aktualnie z dorobkiem 30 punktów, piąta siła naszej ligi. Od lat drużyna grająca na równym szczeblu, jest bardzo nie wygodna i z pewnością doświadczona. W obecnej rundzie Kombornia grająca w kratkę, wygrała do tej pory trzy spotkania, przy czym tyle samo przegrała. Jednym z wygranych jest ostatnia na własnym terenie z Wisłoką. Pokazuje to tylko, że jest jedną z czołowych drużyn, która punktów łatwo nie odda nikomu, tym bardziej drużynie okupującej dół tabeli. Głównego wyborowego strzelca drużyny nie trzeba chyba zbytnio przedstawiać. Jest nim Paweł Krauz, który ma na swoim koncie już 15 bramek, przy czym 6 krotnie zdążył obsłużyć swoich kolegów asystami. Kolejnym dobrym strzelcem jest Marek Surmacz, autor 6 trafień, m.in jednego z jesieni w pojedynku z naszym Orłem. No właśnie. Ostatnie starcie pomiędzy tymi drużynami, odbyło się jesienią, gdzie minimalnie lepsza okazała się Kombornia. Minimalnie bo przegraliśmy 1:0, a jutrzejszy pojedynek w Lubli, będzie doskonałą okazją na rewanż.

Niedzielne granie, przy 27° upale. Zapowiada się bardzo upalna niedziela, a wraz z nią arcy-ciężka walka o punkty. Nasi jednak walczyć potrafią z każdym, co doskonale udokumentowane zostało już w obecnej rundzie. Tydzień temu wygraliśmy ostatecznie 3:2 z Polonią, co pozwoliło nam zyskać cenne 3 punkty. Obecnie nasi mają ich 20. Aby wciąż piąć się ku górze (jest szansa na 11. miejsce) trzeba punktować, tak też trzeba będzie zrobić jutro. Wiadomo, że nie będzie łatwo, ale atut własnego boiska powinien wysoko w tym pomóc. Walka, walka jeszcze raz walka, do ostatniego gwizdka! Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie, gdyż zapowiada się ono niesamowicie interesująco.

22. kolejka
29 kwietnia (niedziela), godz. 11:00, stadion Lubla: Orzeł Lubla - Dwór Kombornia