Orzeł Lubla - Markiewicza Krosno (0:1)(02.10.2011) fot. S.Binkowicz

Świąteczne granie. Zapowiedź meczu z Tęczą.

• autor: binek, 2012-04-04 18:00

Wyjątkowo, bo w już w najbliższą sobotę (7 kwietnia), rozpoczniemy kolejną, 19. kolejkę, zmagań o mistrzostwo klasy A. W ramach tej nasi zagrają wyjazdowe spotkanie w Zręcinie z tamtejszą Tęczą. Początek zaplanowano w samo południe, na godz. 12:00.

Wbrew pozorom, bardzo trudny wyjazd do Zręcina. Sylwetka najbliższego rywala. Zręcińska Tęcza, to aktualnie z dorobkiem 21 punktów, dziewiąta drużyna w tabeli. Ekipa prowadzona przez grającego trenera Nikodema Sikorę to z pewnością solidny zespół jak na tą ligę. Jesienią zgromadzili na swoim koncie 18 punktów, ale wraz z wiosną swój dorobek powiększyli tylko o 3 oczka (z Faliszówką). Efektem tego, mogły być bezpośrednio dwa pojedynki z czubem tabeli m.in porażki z Burzą czy liderem ze Żmigrodu, dla których "kolorowi" byli po prostu za słabi. Pomimo tak niskich osiągów, nasz niedzielny rywal na własnym terenie potrafi grać bardzo dobrą piłkę. Głównie zespół usposobiony na grę otwartą i atakach z kontr, co dało się wyraźnie zauważyć w ostatnią niedzielę. Solidną pracę w przodzie odgrywa przede wszystkim Damian Wąchała. Zawodnik niesamowicie ofensywny, który sieje wiele zamieszania pod bramką rywala, a na swoim koncie ma już 8 bramek i 7 asyst. Taką samą pracowitość można by przypisać Adrianowi Limbergerowi, grającemu na środku pomocy. Tęcza to jednak zespół do ogrania. Jak pamiętamy, jesienną wygraną, wydarli nam wręcz w ostatnich minutach meczu. Warto zaznaczyć, że nasz zespół znakomicie czuje się na "cudzych boiskach" grając po prostu bez zbędnego balastu. Zostało to dobrze udowodnione 3 tygodnie temu. Tak więc, zgromadzonych w sobotnie południe kibiców, może czekać dobre widowisko w którym nie ma jednogłośnego faworyta. Niech wygra lepszy..!

Podtrzymać passę. Pełna mobilizacja na "świąteczne granie".
Blokady zdjęte.. Orzeł w końcu zwiększył loty. Takimi słowami można by tytułować to co działo się w ostatnią niedzielę. Po dwóch remisach, w końcu wygrana z Nienaszowem, która niesamowicie podbudowała morale całego zespołu. Z "bloków" wybiegł m.in. Majewski, strzelający znowu bramki dla swojego zespołu. Do składu wraca Błoniarz po dłuższej przerwie, a w związku z ligową pauzą juniorów, Ci najlepsi będą do usług trenera Podkulskiego. Z wiarą ale także dużym respektem do rywala, wyjedziemy w sobotę aby powalczyć o kolejne punkty. Jak widzimy nasz zespół to aktualnie trzecia drużyna rundy rewanżowej, świetnym wyczynem było by podtrzymać tak dobrą passę, tym samym zrobić sobie przyzwoity prezent na święta. Pełna mobilizacja Panowie.

19 kolejka -
7 kwietnia (sobota), godz. 12:00 (zbiórka 10:30), stadion Zręcin: Tęcza Zręcin - Orzeł Lubla