Orzeł Lubla - Ostoja Kołaczyce 1:1 (01.05.15)

Co u rywali, po przerwie zimowej?

• autor: binek, 2012-03-14 18:30

Inauguracja "wiosennej piłki" już w najbliższą niedzielą, tymczasem jak to w przerwie pomiędzy rundami, wiele, wiele się działo. My postaramy się krótko i na temat, opisać rotacje i największe zmiany personalne u naszych ligowych rywali.

Liderowi rozgrywek ze Żmigrodu, najbardziej doskwierał i chyba nadal doskwiera problem z obsadą pozycji bramkarza. Tej większość rundy jesiennej jak i okresu przygotowawczego, bronili Piotr Kutrzeba oraz... Radosław Krajciewicz, zawodnik z pola. Do tego doszedł transfer młodego Mateusza Bazana do Przełęczy Dukla i Wisłoka zostaje jak narazie ze sporym problemem. Ponadto na rzecz Czarnych Jasło, klub opuścił Michał Kmiecik. Druga w tabeli Głowienka również borykała się z podobnym problemem. Jednak w czas, zdążyła się z nim uporać. Karola Kozieradzkiego zastąpi na wiosnę Tomasz Biały, ostatnio występujący w Piaście Miejscu Piastowym. Do zespołu powrócił Robert Kubit (ostatnio Partyzant II Targowiska). Sporych wzmocnień dokonała Ostoja. W ubiegłym tygodniu dopięto wypożyczenia trzech zawodników Czarnych Jasło - Artura Żurawa, Marka Myśliwca i Arkadiusza Dubiela. Do tego definitywnie drużynę wzmocni Marek Nowosielski z Dębowczanki i na wiosnę możemy być świadkami na prawdę silnego zespołu. Z klubem pożegnał się Marcin Szot (Wisłoka Błażkowa). Burza z Rogów jak czytamy, dokonała jednego transferu za zasadzie wypożyczenia, mianowicie napastnika Damiana Ukleję z Iwełki Iwla. Victoria Kobylany do samego końca walczyła o pozyskanie Adriana Dziedzica z Tempa Nienaszowa i to im się udało. Siódma z tabeli Polonia, do swojej drużyny przyłączyła Dariusza Targa (Victoria Dobieszyn) oraz Kamila Korzeniowskiego (Orzeł Faliszówka). Słyszy się o odejściu Damiana Tłuściaka do Nafty Jedlicze. Podobne spekulację krążą na temat przejścia do Nafty, Michała Waliszko z Orła Faliszówki. Wszystko to jednak nie potwierdzone informacje. Gdyby tak się jednak stało, obydwa zespoły doznały by sporego osłabienia na wiosnę. Tęcza Zręcin również nie próżnowała w okresie zimowym. Udało się definitywnie sprowadzić Nikodema Sikorę (Jasiołka Świerzowa) aktualnie grającego trenera kolorowych. Ponadto doszedł napastnik, Tomasz Mikosz ze Sparty Draganowej a treningi wznowili Bartłomiej Jasłowski, Maciej Prętnik i Łukasz Longawa. Z klubu odszedł Daniel Kustra (Jasiołka Świerzowa) oraz Damian Żołna (Wieczysta Kraków) zdobywca 8 bramek jesienią. W Łężynach zmiana na ławce trenerskiej. Grającym trenerem został dobrze nam znany Łukasz Kalityński. Z klubem pożegnali się wypożyczeni z Czarnych, Maciej Kurdziel oraz Konrad Foryś. Szeregi Gaudium zasili zaś Mateusz Staniszewski (Dębowczanka Dębowiec) i Michał Żebracki, który wznowił treningi. Do Zamczyska definitywnie dołączył wychowanek Czarnych Jasło, Karol Klich. W odwrotną stronę powędrował Tomasz Kaszycki, który o ligowe punkty walczył będzie wraz z Sobniowem Jasło. Wiele działo się w obozie drużyny z Krosna. Nastąpiła zmiana trenera. Mieczysława Tomkiewicza zastąpił Mariusz Michalski. Do drużyny dołączyli Kamil Delimat i Adrian Rodzinka z Piasta Miejsca Piastowego. Oprócz tego Krystian Pilecki (LKS Lubatowa), Marcin Wilk, Damian Baluch (wznowili treningi) a stopniowo na salony seniorów zaglądają młodzi Marcin Niemiec i Krystian Kobus z juniorów. Z klubem pożegnali się tymczasowo Rafał Bizantkiewicz (GKS Krościenko-Wyżne) oraz z powodu kontuzji Paweł Wnęk i Maciej Bożek. Odeszli zaś Radosław Natka, Tomasz Zajdel, Michał Krupski i Marcin Panaś. Trzynasty w tabeli Sobniów, oprócz wyżej wspomnianego Tomasza Kaszyckiego, wzmocnią też bramkarze Dawid Korczykowski i Mateusz Kukowski (ostatnio Czarni Jasło) oraz napastnik Michał Mędrek z LKS Czeluśnica. W Nienaszowie bez większych zmian. Zespół został wzmocniony dwoma zawodnikami, Danielem Sarną z Nafty Chorkówka i Dawidem Solińskim, który wznowił treningi.

Na końcu kilka zdań na temat tego co w naszym zespole. Jako pierwszy na zasadzie wypożyczenia trafił do nas Damian Studniarz (Nieplanka). W najbliższych dniach ma się wyjaśnić transfer definitywny Mateusza Bracika (LKS Warzyce) oraz Matusza Hapa z LKS Czeluśnica. Kadrę seniorów wzmocni też najbardziej wyróżniający się z juniorów Darek Koś. W odwrotną stronę niestety, powędrował Michał Borowski (brak czasu na grę, sprawy osobiste), Daniel Dziok (wyjazd za granicę) oraz Artur Bober, którego na dłuższy czas wyeliminowała, pechowa kontuzja ręki.

autor: ~info 2012-03-15 07:18:09

avatar Klich jest wychowankiem Wisłoki, nie Czarnych

autor: ~Warzyce 2012-03-15 13:01:18

avatar Mam nadzieje ze transfer Mateusza ze strony naszego Prezesa nie bedzie jakimś problemem jak to ma w zwyczaju xD