Orzeł Lubla - Ostoja Kołaczyce 1:1 (01.05.15)

Daniel Dziok dla serwisu.

• autor: binek, 2012-02-18 18:40

1) Jesienią tylko sześć występów, dalej już niestety nie mogłeś wspomóc drużyny. No nie ma co ukrywać, zabrakło Cię w linii defensywy, co dało się wyraźnie odczuć. Wiosna również zapowiada się nie zbyt kolorowo, odnośnie Twojej gry.

Dokładnie, po meczu z Kombornią wyjechałem za granice z powodu spraw osobistych. Wiosna prawdopodobnie będzie jeszcze gorsza, bo nie będę mógł wystąpić w żadnym z ligowych spotkań, ale zawsze jest mała iskierka nadziei. Jednak w tych 6 meczach rundy jesiennej zdołałem pomóc Orłowi zdobyć kilka cennych punktów, które w końcowym rozrachunku będą się bardzo liczyć. Będąc w Holandii na bieżąco śledziłem wyniki spotkań Orła i z niecierpliwością czekałem na kolejne ligowe mecze. Nie raz, strasznie się denerwowałem słysząc, że przegrywamy spotkanie które powinien Orzeł wygrać. Cieszę się jednocześnie, że jestem doceniany w Orle i niejednokrotnie słyszę, że brakuje mnie w drużynie.

2) Miniona runda już grubo za nami. Niestety zła w naszym wykonaniu. Czego zabrakło?

Jak wiemy niestety, runda dla Lubli nie była za bardzo udana. Tylko 12 pkt i 14 pozycja w tabeli na pewno nie jest osiągnięciem, który można podziwiać. A Orła stać na lepsze wyniki, bo ma do tego predyspozycje. Mamy wspaniałego Prezesa, doświadczonego trenera i super zaplecze sportowe (szatnie, boisko) i oczywiście dobrych młodych zawodników. Brakuje jedynie "rasowego" napastnika, który potrafi wykorzystać sytuacje bramkowe. Nie ujmując nic Sławkowi i Dawidowi, bo są dobrymi napastnikami, tylko brakuje im ogrania na tym poziomie ligowym. Drużynie również właśnie tego ogrania brakło oraz szczęścia. Patrząc na mecze z Ostoją lub Kopytową widać, że Orzeł potrafi grać i wygrywać. Czasem również, determinacji i chęci gry. Jednak mam nadzieję i widzę to po meczach sparingowych, że będzie dobrze.

3) Pobawmy się trochę w proroków. Tabela po sezonie 2011/2012? Jak oceniasz ligę?

Liga jest podzielona na dwie części, zespoły które będa do końca walczyć o awans i te broniące się przed spadkiem. Jednak każdy z każdym walczy do końca i sami widzieliśmy kilka razy, nie lada niespodzianki. Co do końcowego wyglądu tabeli, to moim zdaniem bezkonkurencyjny bedzie Nowy Żmigród. Zespół doświadczony i ograny w V lidze z pewnością szybko i bez problemu tam powróci. O drugie miejsce będą walczyły Głowienka oraz Kołaczyce. Głowienka z meczu na mecz wyglądała coraz lepiej i na pewno do końca sezonu będzie deptała Wisłoce po piętach. Ostoja Kołaczyce pomimo słabszego początku rundy zdołała się pozbierać i jest "czarnym koniem" tego sezonu. Co do spadków, jest kilka zespołów, które nie spisały się w rundzie, jednakże obstawiam za Nienaszowem, Mrukową i Zręcinem. Mam jedynie nadzieję, iż Orzeł nie znajdzie się niżej tych drużyn i zajmie spokojne miejsce premiujące utrzymanie w A klasie.

fot. Sylwia Binkowicz

• czytano: [1956]